o nas

Miody Wileńskich - o nas Miody Wileńskich - o nas

Jesteśmy rodzinką z okolic Braniewa - dokładnie z Rogit, która z umiłowania do smaku miodu i tradycji rodzinnych pragnie dzielić się z Tobą przyjemnością jaką jest miód.

Tradycje pszczelarskie w naszej rodzinie sięgają do trzeciego pokolenia wstecz z dwóch stron. Dziadkowie obecnego pokolenia ze strony ojca i mamy zajmowali się pszczelarstwem z pasji do miodu. Pasja ta przeszła na ich dzieci, które posiadają wykształcenie zdobyte w Pszczelej Woli jako technicy pszczelarze.

Obecnie pasiekę oraz kontakt z Tobą prowadzi Mateusz, który jest trzecim pokoleniem pszczelarzy w rodzinie. Możesz go spotkać m.in. na Gdańskim Bazarze Natury i imprezach z cyklu Warszawski Smak, czy też na lokalnych imprezach na Warmii. Zazwyczaj jest z nim wtedy jego żona Emilia. 

Nasze działania w prowadzeniu pasieki zostały docenione przez Wójta Gminy Braniewo - Pana Tomasza Sielickiego i tym samym zostaliśmy odznaczeni "Bursztynowym Ziarnem 2014".

Nasz miód wielokwiatowy został wyróżniony na Targach Turystycznych "Wypoczynek" i Toruńskim Festiwalu Smaków 15.03.2015, a miód rzepakowy zajął I miejsce w finale subregionalnym konkursu "Smaki Warmii, Mazur i Powiśla na stołach Europy" w Elblągu oraz II miejsce na finale regionalnym tego konkursu w Olsztynie. Natomiast miód lipowy został wyróżniony na Targach Turystycznych "Wypoczynek" i Toruńskim Festiwalu Smaków 10.04.2016.

Od 29.05.2015 roku jesteśmy oficjalnie członkami sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii Mazur i Powiśla.

Nasza pasieka jest pod stałym nadzorem weterynaryjnym. Posiadamy zezwolenie na prowadzenie sprzedaży bezpośredniej, o czym świadczy Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny: 28025607.

Miody Wileńskich - pasieka